Chicago

Dovolená USA

Se 2.8 milióny obyvatel třetí největší město Spojených států bylo založeno roku 1833 mezi Velkými jezery a řekou Mississippi. Město se stalo důležitou dopravní křižovatkou. Mezinárodní letiště O’Hare je druhé nejrušnější na světě. Chicago je obrovské průmyslové, obchodní a finanční centrum, ale také důležité středisko Demokratů, útočiště zde našel i současný prezident Spojených států Barack Obama.

Chicago se přezdívá Windy City – větrné město. Vlhké kontinentální klima má na svědomí studené a větrné zimy se spoustou sněhových srážek. Léto doprovází vysoké průměrné denní teploty mezi 27 a 29 stupni Celsia.

Nejznámějším nechvalně proslulým občanem Chicaga 20. let minulého století byl Al Caponegangster a vládce chicagského podsvětí v době prohibice. Třicátá léta se nesla na vlně jazzu v čele s Kingem Oliverem. Na počátku 70. let Chicago zažilo výrazný urbanistický rozvoj. Roku 1974 vedl žebříček největších staveb chicagský Willis (Sears) Tower, vzniká Illinoiská univerzita v Chicagu i mezinárodní letiště O’Hare.

Mapa Chicaga